2015.a Klubide Karikale ja välishooajale pandi ilus punkt Kajamaal

17.10.2015 toimus Kajamaal selle aasta Klubide Karika viimane ehk kaheksas osavõistlus. Võistlusformaadiks oli IFAA jahiring ning tundus, et ka selle võitluse toimumisele aitasid kaasa kõrgemad jõud. Hommik oli küll karge, kuid päeva jooksul tõusis temperatuur ligi 10 soojakraadini ning päike paistis. Tegemist oli tõesti imelise ilmaga, sest paar aastat tagasi oktoobri alguses Raadil korraldatud jahiringi ajal sadas lund ja temperatuur püsis nulli lähedal.

TVK läks võistlusele vastu, olles päris tugeval teisel positsioonil. Meie edumaa kolmandal kohal olnud Sagittariuse ees oli pisut alla saja punkti ja see tundus enam-vähem piisav. Sellest hoolimata olime Kajamaal esindatud 13 vibulaskjaga, kes tõid ära 56 kohapunkti. Selle tulemusega jäime me Kajamaast maha 2 punktiga, kuid edestasime Lääne Vibulaskjaid 15 ja Sagittariust 33 punktiga. Kokkuvõttes tagas see meile 2015.a Klubide Karika sarjas 418 punktiga väga tugeva 2. koha. Võitsid Kajamaa Kütid 530 punktiga ja meile järgnes Sagittarius 291 ning Lääne Vibukütid 209 punktiga.

Individuaalselt lasid end Kajamaal esikolmikusse Monika (3. koht naiste pikkvibus), Rainer ja Jaco (vastavalt 2. ja 3. meeste pikkvibus), Tõnis (2. koht AMBHR klassis), Karoliina ja Carmel (vastavalt 1. ja 2. CFLB klassis), Marvin (2. koht CMBBR klassis), Neeme (3. koht meesveteranide pikkvibus). Punkte tõid meile ka Ege, Erik ja Kuldar.

Klubide Karika üldarvestuses saavutasid TVK laskjad (kindlasti pidi osalema viiel etapil kaheksast, kusjuures arvesse läksid kuus paremat etappi) järgmised kohad:

Tüdrukute pikkvibu: 1. Carmel

Naiste pikkvibu: 3. Monika, 5. Ege, 6. Tiina

Meeste pikkvibu: 2. Jaco, 3. Marek, 4. Rainer, 8. Priit

Meesveteranide pikkvibu: 2. Neeme

AMBHR: 3. Tõnis, 5. Erik

Poiste barebow: 2. Marvin

Võistluse tulemusi ja Klubide Karika koondtabelit võib näha siin: http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2015/KK2015/KK08_2015.pdf http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2015/KK2015/KK_koond_2015.pdf

 

Samas tahab kroonikakirjutaja siinkohal kasutada asjaolu, et tegemist on selle aasta Klubide Karika sarja viimase osavõistluse kokkuvõttega, et lasta mõttel natuke vabamalt liikuda. Asi on selles, et kirjutades TVK laskjate edusammudest võistlustel, ei tohi kindlasti unustada seda, mida TVK endast kujutab ja miks me üldse vibu laseme.

Loodetavasti ma ei eksi väites, et meie kõigi jaoks on vibulaskmine tore hobi, millega me tegeleme oma tööde-tegemiste kõrvalt. Mõned meist näevad vibulaskmises tõsist väljakutset ning võimalust ennast ületada; teised püstitavad tagasihoidlikumaid eesmärke, tunnevad rõõmu võimalusest vabas õhus füüsilist tegevust arendada ja teiste huvilistega võistlustel kohtuda. Kui seejuures õnnestub ka enda varasemaid tulemusi parandada, on põhjusi metsast rahulolevana välja tulla rohkem kui küll!

Neid asjaolusid arvestades tuleb TVK osalust ja tulemusi Klubide Karikal ja mujal vaadata natuke teise nurga alt. Nimelt, TVK elujõudu ning mõnusa vibulaskmisega tegeleva seltskonna olemasolu näitab pigem tõsiasi, et oleme Klubide Karika igal osavõistlusel osalenud keskmiselt 15 laskjaga ja toonud ära keskmiselt 52 kohapunkti. Samas on ka need vaid numbrid, mille taga seisab tõdemus, et erinevatel Klubide Karika osavõistlustel on käinud kokku 32 TVK vibulaskjat. Seega on paljud klubi liikmed olnud tegelikult aktiivsed ja käinud end võistlustel proovile panemas. Mõnedel meist ei õnnestunud paraku osaleda piisaval arvul osavõistlustel, et pääseda üldarvestusse, kuid oma panuse TVK edusse võistkonnana andis kindlasti rohkem klubi liikmeid kui allakirjutanu maininud on. Samas pole teie panust unustatud ja loodetavasti elab vibulaskmise rõõm teis ikka edasi!

Samuti tuleb mainida TVK poolt korraldatud IFAA jahiringi võistlust kevadel. Raja püstitamisel ja võistluse läbiviimisel osalesid paljud TVK liikmed ja kiitus, mida teiste klubide liikmed jagasid, oli auga välja teenitud. Suur tänu kõigile osalistele tehtud töö eest! Jacole raja disaini, Margusele kindlakäelise tööde juhtimise, Tiinale võistluse organiseerimise ja pühendumise eest ning kõigile, kes muutsid head mõtted toredaks võistluseks!

Väga tore on sel aastal olnud taas rajal näha TVK vanemaid liikmeid nagu Priitu, Tõnist, Kuldarit ja teisi! Veelkord tuleb kiidusõnu öelda Tõnisele, kelle käe all on TVKs sirgumas noored vibulaskjad. Töö noortega on väga tähtis ja tore on vaadata väikeseid poisse-tüdrukuid vibu käes metsas toimetamas ja punkte kokku arvutamas! Tublilt juhendasid täiskasvanud vibulaskmise huvilisi Neeme, Monika, Jaco, Meelis!

Lõpetuseks tahab allakirjutanu öelda, et on olnud väga tore kirja panna TVK selle aasta välishooaja tegemisi ning hoolimata muutuste tuultest oleme me hästi hakkama saanud! Tartu Vaim on väge täis ja Heade Mõtete Linnas lastakse vibu naeratus näol!