Tartlaste tegemistest sisevõistlustel

Käes on juba aprill ning sisevõistluste hooaeg on jõudnud lõpule. Kahjuks on TVK kroonikakirjutajal olnud palju tegemist, mistõttu meie laskjate suuremad ja väiksemad saavutused pole leidnud õigeaegset kajastust. Nüüd on käes aeg see viga parandada ning rääkida sellest, kus ja kuidas me võistelnud oleme. Seda enam, et häid uudiseid ja tublisid tegusid on jagunud!

Balti sisemeistrivõistlused ja Eesti Vibuliidu sisemeistrivõistlused 20-21. veebruar 2016

Sel aastal langesid Balti ja Eesti sisemeistrivõistlused ajaliselt samale nädalavahetusele ning Marek ja Kuldar said hakkama üsna uskumatu saavutusega osaledes alguses Siguldas ning seejärel Viljandis toimunud võistlusel!

Balti sisemeistrivõistlused toimusid Siguldas  ning seal lasti 3 korda IFAA 20 y formaati. Nagu eelmises kirjatükis arvatud, tuligi Mart laskejoonele ja saavutas meeste sportvibus tubli 2. koha. Kuldar võitis meeste pikkvibus samuti 2. koha. Ege ja Marek saavutasid vastavalt naiste ja meeste pikkvibus 4. koha. Hea töö, klubikaaslased!

Viljandis toimunud Eesti Vibuliidu meistrivõistlustel lasti 18 meetri harjutust. TVK  laskjad tõid koju kokku 5 medalit: kuldmedalid võitsid Carmel pikkvibu tidettide tüdrukute klassis, Marvin vaistuvibu tidettide poiste klassis ja Marek meeste pikkvibus, oma teise hõbemedali sama nädalavahetuse jooksul võitis Kuldar meeste pikkvibus (!) ning pronksmedaliga naases Viljandist Karoliina pikkvibu noorte tüdrukute klassis.

Seega tõid meie klubikaaslased kahtedelt meistrivõistlustel ära 7 medalit. See oleks igal ajal  iseenesest tubli saavutus, aga selle üle, kuidas Kuldar ja Marek suutsid hästi võistelda algul Siguldas ja siis kohe Viljandis, jääb ainult imestada! Midagi pole öelda, kanged mehed need meie pikkvibu laskjad!

Võistluste tulemusi võib vaadata siit:

Klubide Karika II etapp Kiilis 27. veebruaril 2016

Nädal peale Kuldari ja Mareki suuri tegusid kahes riigis ja kahtedel meistrivõistlustel toimus Kiilis Klubide Karika II etapp. Võistlusformaadiks oli IFAA 20 y ning Kajamaa Kütid olid võistluse taas väga toredalt korraldanud.

TVK rivistuses oli seekord 5 noorlaskjat ja 13 täiskasvanut.  Meie saagiks kujunes 79 kohapunkti, mis andis TVK-le kokkuvõttes jälle 3. koha. KKII võitis Kajamaa 120 punktiga (39 laskjat) ja teiseks tuli Sagittarius 107 punktiga (42 laskjat).

Meie vibukütid tegid häid esitusi mitmes vibuklassis. Naiste pikkvibus tuli Ege 3. ja Tiina 4. kohale. Meeste jahivibus (AMBHR) olimegi väljas kolme mehega – Meelis, Tõnis ja Erik – kes saavutasid vastavalt 1., 3. ja 5. koha. Meelis tegi seega väga võimsa tagasituleku jahivibu klassi, Tõnis ja Erik lasid seejuures oma rekordid. Margus saavutas AMBU klassis 2. koha.

Meeste pikkvibus toimus tõeline lahing esikoha pärast, milles Kuldar oli sunnitud duellis lõpuks tunnistama Avo Toomla minimaalset paremust. Küll aga oli TVK esitus taas võimas: Kuldar 2., Marek 3. ja Evo 4. koht, mida täiendasid Andrese 8. ja Priidu 10. koht.

Väga tublid olid taas TVK eest lasknud noored: Carmel võitis CFLB klassi Eesti rekordiga (!) ja Karoliina tuli 3. kohale. Marvin uuendas taas isiklikku rekordit ja võitis CMBBR klassi. Poiste sportvibu klassis tuli Uku Andreas 1. ja Rasmus 2. kohale ning suur tänu siinkohal Meelisele, kes poisid kohale tõi ja nende eest hoolitses!

Veteranide sportvibus saavutas Mart 1. ning veteranide pikkvibus Neeme 2. koha.

Kuna KK siseetapid on nüüd läbi, võib teha natuke statistikat.

2016.a KK siseetappide kokkuvõttes juhib Kajamaa 212, teisel kohal on Sagittarius 207 ja kolmandal kohal TVK 148 punktiga. Punktiseis erineb eelmisest aastast päris märkimisväärselt. 2015.a juhtis KKI ja II kokkuvõttes Kajamaa 167 punktiga, teine oli Sagittarius 148 punktiga ning TVK oli kolmas 124 punktiga.

Sellisel erinevusel punktisummades on ilmselt mitu põhjust. Kindlasti aitas TVKd möödunud aastal KKII formaadiks olnud flint, mille laskmisel TVK edestas kokkuvõttes Sagittariust ja jäi vaid 4 punktiga maha Kajamaast. Erinev on ka klubisid esindanud laskjate arv: Kajamaad esindas KK etapil 2015.a keskmiselt 28 ja 2016.a 37 võistlejat, Sagittariust 31 ja 41 ning TVK 16 ja 17 vibulaskjat.

Sellegipoolest oleme me võitnud KK etappidelt rohkem punkte kui eelmisel aastal ning eriti tore on konstateerida, meie eest on väljas olnud kokku 9 noort  vibulaskjat (eelmisel aastal 6). Samuti on kõik meie noored toonud KK etappidelt klubile punkte. Suur tänu kõigile, kes aidanud noortel tulla vibulaskmise juurde, neid õpetanud ja aidanud võistlustel hakkama saada!

TVK laskjad uuendasid selle aasta KK etappidel oma isiklikke rekordeid kokku 11 korral, kusjuures Carmel lasi välja uue Eesti rekordi. Näha klubikaaslasi end ületamas ja auhindu võitmas on alati väga positiivne ning see näitab, et mõtte ja tahtmisega harjutades on võimalik oma laskmisoskust alati täiustada. Võimalus end pidevalt arendada ja paremaid tulemusi saavutada on kindlasti üks neid põhjusi, mis muudab vibulaskmise meie kõigi jaoks nii haaravaks harrastuseks.

Sisehooaja viimaseks võistluseks olid Eesti Maastikuvibu Liidu sisemeistrivõistlused Türil 19-20. märtsil 2016

Enne kui asuda TVK vibulaskjate saavutustest rääkima tahab allakirjutanu siinkohal avaldada tänu Järvamaa Amburite Klubile võistluse hea korraldamise eest. Selle taga oli väga tubli ja suur töö – kahe päeva jooksul alustasid järvalased päeva kell 8.00 hommikul ja lahkusid saalist alles hilja õhtul. Sellegipoolest sujus kõik tõrgeteta ja osalejad said suurepärase vibulaskmise kogemuse!

Võistluse formaadiks oli IFAA 20 y, mida lasti kaks korda. TVK osales võistlustel 15 vibulaskjaga, kellest 9 naasid koju medalitega. Samuti jätkus meie laskjate isiklike rekordite sadu – neid parandati tervelt 9 korral, kusjuures CFLB klassis võitnud Carmel parandas kaks korda Eesti rekordit ja AMLB klassis end 4. lasknud Evo uuendas isiklikku rekordit samuti kaks korda. Lisaks Carmelile võitsid kirkaimad medalid Marvin CMBBR klassis ja Mart VMFSR klassis.

Teise koha saavutas Meelis (AMBHR klass, parandas isiklikku rekordit, jäi vaid 1 punktiga alla esikoha võitnud Jaan Rösslerile), Kuldar (AMLB klass, parandas isiklikku rekordit) ja Uku Andreas (CMFSR klass).

Kolmandaks tuli Ege (AFLB klass), Marek (AMLB klass, parandas isiklikku rekordit) ja Rasmus (CMFSR, parandas isiklikku rekordit).

Seega võitsid meie vibulaskjad Eesti Vibuliidu ja Maastikuvibu Liidu sisemeistrivõistlustelt kokku 14 medalit, millest 6 olid kuldsed, 4 hõbedased ja 4 pronksist medalid. Lisaks veel 2 hõbedat Balti meistrivõistlustelt. Tubli töö, lugupeetud klubikaaslased! Pangem siia juurde veel 3 Eesti rekordi parandust ja 17 isikliku rekordi parandust ning võib öelda, et see sisehooaeg läks meil küll toredasti!

Selline edasiminek annab välishooajale vastu minnes kindlasti hea tunde ning näitab, et meie arengupiirid ei ole veel sugugi käes! Head tuju, positiivset suhtumist ning nool mättasse algaval välishooajal!