14-16.07.2017 toimusid Kajamaal maastikuvibu Eesti lahtised meistrivõistlused (Estonian Open 2017)

Selle aasta Estonian Open kujunes mitmes suhtes tähelepanuväärseks. Rekordiline oli osalejate üldarv – 122, kuid sellest hoolimata suutsid TVK vibulaskjad võita kokku 9 medalit, uuendada 6 Eesti ja 17 isiklikku rekordit. Võrdluseks: möödunud aastal võideti 7 medalit, uuendati 3 Eesti ja 11 isiklikku rekordit.

Kõige kirkamad medalid võitis Egne AFBHR, Rita AFBU, Meelis AMBHR, Kuldar AMLB, Carmel CFBBR, Caspar CMTR vibuklassis. Hõbemedali võitis Marek AMLB vibuklassis ning pronksmedalid Monika AFLB ja Ülle VFLB vibuklassis.

Eesti rekordeid uuendasid Egne maastikuringis, Rita-Anette looma-, maastiku- ja jahiringis, Kuldar maastikuringis ning Caspar loomaringis. Kuldari lastud tulemus – 385 punkti – kuulub maailma tippklassi ning ületab kehtiva AMLB maastikuringi maailmarekordi (välja lastud austraallase Deeksi poolt 2006.a) 2 punktiga. Kehtiva maailmarekordi enda kätte saamiseks tuleb Kuldaril kehtiv rekord ületada kas IFAA Euroopa või maailmameistrivõistlustel.

Isiklikke rekordeid parandasid Egne jahiringis, Monika maastiku- ja jahiringis, Meelis looma- ja jahiringis, Kuldar looma- ja jahiringis, Jaco loomaringis, Evo maastiku- ja jahiringis, Carmel loomaringis, Maarja looma-, maastiku- ja jahiringis ning Ülle looma-, maastiku- ja jahiringis.

Tore on märkida, et Estonian Openil osales väljaspool arvestust ka TVK värskeim liige Jekaterina Kornilitsina, kes lasi võistluse kaasa lühematelt distantsidelt. Kindlasti andis see laskmine ettekujutuse sellest, mida maastikuvibuvõistlused endast kujutavad.

Estonian Open näitas, et TVK laskjad on heas hoos ning tehtud on tõsine töö esmaspäeval, 31.07.2017, Saksamaal, Hohegeissis algavateks IFAA maastikuvibu EM-võistlusteks. Meie klubikaaslased on juba võistluspaigas ja nüüd pole muud kui pöidlad pihku ja parimad soovid Saksamaa poole teele!