14.10.2017 toimus Klubide Karika 9. etapp Kullamaal, kus lasti IFAA jahiring

Selle aasta KK sarja üheksas ja seega viimane etapp toimus Kullamaal, kus lasti IFAA jahiring. Vibulaskjaid kogunes hooaja viimasele osavõistlusele, hoolimata vihmasest ja mitte eriti soojast ilmast, üle 50. Ilm oli sellel võistlusel tõesti karm. Metsa all oli kohati pahkluuni vett, vihma sadas ja vibulaskjad pidid kogu aeg hoolitsema selle eest, et külm ei hakkaks.

Kuigi TVK seisukohast pandi klubide arvestuses asjad paika juba Potimetsal, kus Kajamaa suurendas vahet 64 kohapunktini, oli TVK ikkagi esindatud 10 vibulaskjaga. Me võitsime kokkuvõttes 32 kohapunktiga teise koha, etapi võitis Kajamaa 62 punktiga (24 vibulaskjat) ja kolmanda koha saavutasid korraldajad Lääne Vibulaskjad 19 kohapunktiga (9 osalejat).

Esikohad saavutasid Kullamaal 5 TVK vibulaskjat: Egne AFBHR, Meelis AMBHR, Rainer AMLB, Marek AMTR ja Carmel CFBBR vibuklassis. Teisele kohale tuli Caspar CMTR vibuklassis.

Kuigi ilm ei soosinud vibulaskjaid, lasi Marek sellest hoolimata välja Eesti rekordi ja Meelis lasi pikalt Eesti rekordi graafikus. Paraku jäid loodusjõud peale ja Meelisel ei õnnestunud seekord uut rekordit püstitada. Isiklikke rekordeid uuendasid Tiina ja Rainer.

Kokkuvõte 2017.a Klubide Karika tulemustest

Klubide Karika paremusjärjestus kujunes 2017 samasuguseks nagu varasematel eelmisel ja üle-eelmisel aastal: 1. Kajamaa Kütid, 2. Tartu Vibuklubi ja 3. Sagittarius.

Meie laskjatest tulid kokkuvõttes (osalesid vähemalt 6 etapil) esimese kolme sekka  11 vibulaskjat (2016 ja 2015 oli selliseid vibulaskjaid 7, 2014 – 2) ning tulemused läksid arvesse veel 5 vibulaskjal (2016 – 6 vibulaskjal ja 2015 – 5 vibulaskjal). Seega oli TVK juubeliaasta meile Klubide Karika arvestuses väga tore ja sel aastal sai medalikohale ja tulemuse kirja rohkem meie klubikaaslasi kui varem!

Klubide Karika etappidel uuendasid  TVK vibulaskjad 21 korda Eesti ja 44 korda isiklikku rekordit. Ene uuendas Eesti rekordeid 5 korda; Marek, Marvin, Carmel ja Caspar igaüks 3 korda; Egne 2 korda; Meelis ja Ülle kumbki 1 kord.

Samas muutus tunduvalt kokkuvõttes saadud medalikohtade arv. Sel aasta olid meie klubikaaslased parimad 8 vibuklassis  ja esikohale tulid  Egne AFBHR, Meelis AMBHR, Kuldar AMLB, Carmel CFBBR, Marvin CMBBR, Caspar CMTR, Karoliina JFLB ja Ene VFBHR vibuklassis. 2. koha võitsid kokkuvõttes 2 vibulaskjat: Tõnis AMBHR ja Rainer AMLB vibuklassis ja kokkuvõttes 3. koha võitis Marek AMLB vibuklassis.

Võrdluseks: 2016  võitsid meie klubikaaslased  kokkuvõttes 4 esi-, 2 teist ja 1 kolmanda koha; 2015 võitsid meie klubikaaslased kokkuvõttes 1 esi-, 3 teist ja 3 kolmandat kohta; 2014 1 esi- ja 1 teise koha.

KK etappidel osales 2017.a kokku 32 TVK vibulaskjat (2016 – 30, 2015 – 33 ja 2014 – 30 TVK vibulaskjat). 2017.a osales ühel KK etapil keskmiselt 19 vibulaskjat, kes võitsid keskmiselt 57 punkti (2016 – 15/55, 2017 – 15/52, 2014 – 10/31).

TVK juubeliaasta statistika näitab, et kokku on KK etappidel osalenud viimastel aastatel 30-33 vibulaskjat, kuid sel aastal suurenes KK etapil keskmiselt osalenud vibulaskjate arv. Võrreldes kahe eelmise aastaga oli sel aastal KK etappidel vibu pingutamas ligi 30% rohkem TVK vibulaskjaid! J See muutus tuleneb sellest, et siseetappidel lõid kaasa ka Tartu Valla Spordikooli noored ning TVK eest on hakanud maastikul kaasa laskma uued liikmed nii noorte- kui täiskasvanute klassides. Selline areng on ühe vibulaskmist edendava MTÜ jaoks imetore jõulukingitus!

Samas jätkus meie areng selles mõttes, et tõime KK etappidelt keskeltläbi rohkem punkte kui varem ja saavutasime KK kokkuvõttes veenva 2. koha: Kajamaa Kütid 604 punkti, TVK 510 punkti ja Sagittarius 287 punkti.

Samas tahaks – nagu ka eelmisel ja üle-eelmisel aastal – ikka rõhutada just seda, et meil on välja kujunenud tore ja entusiastlik seltskond, kes käib koos võistlustel ja teeb seda hea tuju ja hakkamisega! Juubeliaasta on KK sarjas olnud meile vägagi edukas nii punktide-medalite-rekordite kui ka osalejate arvu suurenemise suhtes ja selle teadmisega on tore vastu minna uuele aastale.

Lõpetuseks võib öelda – tubli töö, klubikaaslased! Nii enda soorituste kui ka noorte vibulaskjate innustamise ja kaasamise seisukohast!

Ikka parimat!