29.09.2018 Kajamaal toimunud etapiga lõppes selle aasta Klubide Karika võistluste sari

Viimasest TVK suuremate ja väiksemate tegude kroonikas kajastatud Klubide Karika osavõistlusest möödunud aja jooksul on kroonikul olnud üksjagu tegemist, mistõttu vahepeal toimunud sündmused on jäänud täiesti teenimatult tähelepanu alt välja. Tartu Vibuklubi liikmed on selle aja sees aga hakkama saanud mitmete tublide ja äramärkimist väärivate tegudega ning nüüd tuleb need kribinal-krabinal kroonikasse kanda.

Alustama peab 30.06.2018 Lootvinal toimunud Klubide Karika 6. etapist, kus oli kavas IFAA loomaring. Tegemist oli TVK koduetapiga, rada võttis võistlejad vastu „oma tuntud headuses“, kasutades ajalukku läinud Toomas Uba väljendit, ning Lootvina perenaiste kohviku rikkalik valik ei jätnud kedagi näljaseks ega ka ükskõikseks.

TVK oli esindatud 25 vibulaskjaga ning meile tuli ka 59 kohapunktiga etapivõit Kajamaa ja Sagittariuse (vastavalt 17 vibulaskjat ja 50 punkti ning 9 vibulaskjat ja 15 punkti) ees. Samuti oli vibujumal TVK suhtes armuline individuaalsete medalite suhtes, mida kogunes 10 kuldset, 3 hõbedast ja 1 pronksikarva. Esikohad saavutasid Egne AFBHR, Johanna AFFSR, Piret AFTR, Meelis AMBHR, Margus AMBU, Aivar AMFU, Maarja CFLB, Karoliina JFLB, Marvin JMBHR ja Ene VFBHR vibuklassis. Teise koha saavutasid Rita-Anette AFBU, Kuldar AMLB ja Mattias AMTR vibuklassis. Kolmandaks tuli Tõnis AMBHR vibuklassis.

Uusi isiklikke rekordeid kogunes 5 ja neid uuendasid Marvin, Maarja, Aivar, Margus ja Inna. Eesti rekordid ületasid Piret ja Mattias. Mattiase tulemus oli rekordi ületamine, mis jäi aga alla esimeseks tulnud Sagittariuse vibulaskja Mart Raudami tulemusele. Samas tõi Mattias TVK-le oma esimesed punktid ja tegi seda suurepärase laskmisega!

Lootvina etapi kokkuvõttes juhtis Kajamaa 405 punktiga, TVK järgnes 313 ja Sagittarius 195 punktiga.

Klubide Karika 7. etapp toimus Puiatu viburajal, kus oli kavas IFAA jahiring. Puiatu 14 märgiga raja näol oli tegemist uue rajaga, mille ehitamise hingeks on olnud Jaan Rösler. Rada oli igati heas korras,  osalenute sõnul oli seal hea lasta ning kohvikus pakuti osalejatele lausa jäätist! Ka vibujumalale oli see ilmselt meelepärane, et uus rada sai valmis ja ära proovitud ning ilm oli suurepärane. Tänud sulle, Jaan, uue raja eest!

TVK oli mulkidemaal esindatud 14 vibulaskjaga, kes tõid klubile 43 kohapunkti ja seega selle aasta sarja neljanda etapivõidu! Järgnesid Kajamaa 13 vibulaskja ja 28 punktiga ning Sagittarius 7 vibulaskja ja 11 kohapunktiga. 5 TVK laskjat võitsid esikoha: Egne AFBHR, Meelis AMBHR, Kuldar AMLB, Maarja CFLB ja Karoliina JFLB vibuklassis. Teiseks tulid Johanna AFFSR, Rita-Anette AFFU ja Monika AFLB vibuklassis. Kolmanda koha võitis Rainer AMLB vibuklassis.

Isiklikke rekordeid uuendasid Egne, Johanna ja Priit.

Puiatu etapi järel klubide järjestus ei muutunud, kuid Kajamaa eduseis oli taas kahanenud: Kajamaa 433, TVK 356 ja Sagittarius 206 punkti. Seega kahanes Kajamaa edu TVK ees 128 punktilt peale KK 2. etappi 77 punktile. See oli ka vähim vahe, mille me suutsime selle aasta sarjas saavutada. Ette rutates võib öelda, et järgmistel etappidel suurendas Kajamaa taas eduseisu…kuid TVK tegi siiski suuri tegusid!

Klubide Karika 8. etapp toimus 01.09.2018 Kullametsal, kus oli kavas IFAA maastikuring. TVK oli väljas 5 vibulaskjaga, kes lasid väga südilt, võites kokkuvõttes 16 kohapunktiga kolmanda koha Kajamaa (vastavalt 12 ja 29) ning Sagittariuse järel (13 ja 18).

Meie laskjatest said esikoha Jaco AMLB ja Maarja CFLB vibuklassis, teise koha Johanna AFFSR vibuklassis ning kolmanda koha Monika AFLB vibuklassis. Isiklikke rekordeid parandasid Johanna ja Jaco.

Väga hea töö, luupeetud klubikaaslased! Teid ei olnud palju, kuid te lasite väga tublilt!

Enne Klubide Karika viimast etappi juhtis seega Kajamaa 462 punktiga, järgnes TVK 372 ja Sagittarius 224 punktiga. Vahe Kajamaaga kärises 90 punktile…

Klubide Karika 9. ja viimane etapp toimus 29.09.2018 Kajamaal, kus oli kavas IFAA jahiring. See võistlus toimus üsna arktilistes oludes, kus võistlejaid kimbutas jahe ilm ja külm vihm. Sellegipoolest oli TVK eest väljas 15 vibulaskjat, kes tõid 49 kohapunkti ja kokkuvõttes teise koha. Võitis Kajamaa 56 kohapunktiga (29 vibulaskjat) ja kolmandaks tuli Pärnumaa Vibujaht 14 kohapunktiga (7 vibulaskjat).

TVK vibulaskjad saavutasid neis rasketes tingimustes 8 esikohta: Egne AFBHR, Rita-Anette AFBU, Tõnis AMBHR, Aivar AMFU, Marek AMLB, Maarja CFLB, Karoliina JFLB ning Marvin JMBHR vibuklassis. Teise koha saavutas Johanna AFFSR ning kolmanda koha Piret AFBHR ja Kuldar AMLB vibuklassis. Seejuures lasi Piret enda jaoks võõras vibuklassis (tavaliselt laseb ta AFTR) ja tõi sellega meile lisapunkte! Väga tubli ja – tänud!

Rekordeid on arktilistes oludes raske uuendada ja seda seekord ei tehtudki. Kokkuvõttes kuulub TVK-le Klubide Karika 2018.a sarja teine koht 421 punktiga. Võitis Kajamaa 518 ja kolmas oli Sagittarius 235 punktiga.

Seega suutsime me kahandada siseetappide-järgset kaotusseisu 128-lt punktilt 97-le punktile, mis tähendab, et me olime maastikuetappidel üldse edukaim klubi ja edestasime Kajamaad 31 punktiga! Väga tubli töö!!! 2014-2017 me siseetappide-järgset kaotusseisu Kajamaale kokkuvõttes kahandada ei suutnud. Üleüldse võitsime me Kajamaad maastikuetappidel viimati 2013 kui TVK oli Mardi juhtimisel peale siseetappe 5 punktiga ees ja võitis kogu sarja 56-punktise edumaaga.

Juhhuuu!!! Elagu Tartu Vaim ja selle kandjad!

Vägev!!!

Sellel rõõmsal noodil võib siinkohal panna punkti. Klubide Karika sarjas saavutatud TVK tulemuste põhjalikum analüüs tuleb TVK suurte ja väikeste tegude kroonika järgmises peatükis.