20-22.07.2018 toimusid Eesti maastikulaskmise meistrivõistlused Kajamaal ning 08-12.10.2018 maastikulaskmise maailmameistrivõistlused Lõuna-Aafrika Vabariigis (Elgro River Lodge, Potchefstroom)

Käesoleva aasta Estonian Open oli küll pisut väiksema osavõtjate arvuga kui 2017.a (vastavalt 107 ja 122 võistlejat), kuid tulemuste taset ei mõjutanud see asjaolu küll sugugi. Tartu vibulaskjad naasid Kajamaalt 8 medaliga, millest 4 olid kuldsed, 3 hõbedased ja 1 pronksine (2017 jagunesid medalid 6-1-2). Meie klubikaaslased uuendasid 3 Eesti ja 14 isiklikku rekordit (2017 6 Eesti ja 17 isiklikku rekordit).

Esikoha võitsid Egne AFBHR, Rita-Anette AFBU, Maarja CFLB ja Marvin JMBHR vibuklassis. Hõmbemedali võitsid Tõnis AMBHR, Aivar AMFU ja Kuldar AMLB vibuklassis. Pronksmedali sai Meelis AMBHR vibuklassis. Kuldari tulemuse kohta tuleb täpsustuseks öelda, et AMLB vibuklassis saavutas esikoha Kristaps Novads Lätist ja Kuldar oli parim Eesti pikkvibu laskjate seas. Väga tublilt lasid ka Monika ja Jaco, kes saavutasid vastavalt naiste ja meeste pikkvibu klassis neljandad kohad.

Rita-Anette uuendas Eesti rekordeid looma- ja maastikuringis. Rita-Anette loomaringis lastud 556 p on aastast 1991 sakslanna Weingesi nimel oleva Euroopa rekordi kordamine ning jääb maailmarekordist maha vaid 4 punkti. Kuldar aga lasi jahiringis välja 383 p, mis kordas maailma- ja Euroopa rekordit (kuulub Tšehhi vibulaskja Hanušile). Meeste pikkvibu võitnud Kristaps Novads lasi loomaringis aga 514 p, mis ületab kehtivat maailma- ja Euroopa rekordit (494 p, kuulub samuti tšehh Hanušile).

Kuldar on nüüd suutnud Kajamaal lasta maailma tipptasemel tulemusi kahel järjestikusel aastal: 2017.a suutis ta ületada pikkvibu maastikuringi maailmarekordi ja 2018.a korrata jahiringi maailmarekordit! Imeliselt lastud, Kuldar ja Rita-Anette! Super!

Kehtivate maailmarekordite enda kätte saamiseks tuleb need siiski ületada kas IFAA Euroopa või maailmameistrivõistlustel.

Isiklikke rekordeid uuendasid nii looma-, maastiku- kui jahiringis Aivar, Maarja ja Marvin. Looma- ja jahiringis uuendasid isiklikke rekordeid Monika ja Jaco ning Egne uuendas isiklikku rekordit jahiringis.

Tubli töö, lugupeetud klubikaaslased!

Lõuna-Aafrikas toimunud maastikulaskmise MM-ile sõitsid TVK-st Monika, Jaco, Marek ja Priit. Võistlus ei olnud sügisese kargusega harjuma hakanud klubikaaslastele just kerge, sest ilmad olid lõunapoolkera kevadele kohaselt päris soojad. Sellegipoolest lasid meie klubikaaslased tublilt ning Monika võitis naiste ja Marek meeste pikkvibu klassis hõbemedali. Jaco saavutas meeste pikkvibu klassis 6. ja Priit 8. koha.

Koos Monika ja Mareki medalitega on TVK nüüd IFAA MM-võistlustel võitnud 7 kuld, 8 hõbe- ja 5 pronksmedalit. Monika on IFAA MM- ja EM-võistlustelt koju toonud 6 medalit: 2 MM hõbedat ja 1 pronksi ning 1 EM hõbeda ja 2 pronksi. Marek on võitnud 4 MM ja EM medalit:  2 MM hõbedat ja 2 EM pronksi.

Õnnitlused medalivõitjatele!