16-17.03. 2019 toimusid Siguldas Balti sisemeistrivõistlused

Võistluskava kohaselt tuli 16.03.2019 lasta kaks korda IFAA 20y ja järgmisel päeval IFAA flinti. Tartlased olid Baltimaade vibulaskjate mõõduvõtul esindatud 9 vibulaskjaga, kes võitsid 1 kuld- ja 5 hõbemedalit. Kuldmedali võitis meeste pikkvibu klassis Marek, hõbemedalid riputati kaela Monikale naiste pikkvibu, Kuldarile meeste pikkvibu, Mattiasele traditsioonilise rekurvvibu, Piretile jahivibu ning Johannale sportvibu klassis.

Parafraseerides Eesti filmiajalukku kuldse jälje jätnud linateost, võib Marek nüüd täie kindlusega väita, et tegelikult on tema selle aasta Liivimaa parim vibulaskja, sest seekordses vastasseisus Kuldariga lasi ta tõesti võimsalt ning vahetas möödunud aasta 6. koha esikoha vastu!

Samuti on vaja öelda häid sõnu Kuldarile, kes võitles hõbemedali välja ümberlaskmises Arnis Lignickise vastu Lätist ning Aivarile, keda AMFU vibuklassis jäi kolmanda koha võitnud Läti vibulaskjast Juris Škaparsist kolme laskmise kokkuvõttes lahutama vaid üks punkt. Ega seegi tulemata jää!

Möödunud aastal olid TVK vibulaskjate tulemused Baltimaade meistrivõistlustel järgmised:  võistles 8 meie klubikaaslast, kes võitsid 5 kuld- ja 1 hõbemedali. Võiks ju arvata, et sel aastal oli tegemist tagasiminekuga, kuid päris nii see siiski ei ole. Nimelt, möödunud aasta medalivõitjatest võitis ka sel aastal medali vaid Kuldar (möödunud aastal kuulus Kuldarile esikoht meest pikkvibu klassis), kuid teised TVK medalivõitjad on uued.

Tublilt lastud ja seda on küll tore näha, et häid vibulaskjaid meil jagub!