Sisehooajale pandi ilus punkt Pärnus

18-21. märtsini toimusid Pärnus IFAA sisemaailmameistrivõistlused.

WIAC 2015 PärnuEesti vibulaskjatele oli see suurepäraseks võimaluseks proovida kätt rahvusvahelises konkurentsis ning seda püüti ka maksimaalselt ära kasutada. Tartu Valla Spordikool – Tartu Vibuklubi osales sellel suurvõistlusel 18 laskjaga, olles sellega neljandal kohal Kajamaa küttide (30 vibulaskjat), Sagittariuse (27 vibulaskjat) ja Türi Vibukooli järel (21 laskjat). Kokku osales võistlusel 317 laskjat 20 riigist.

Meie klubikaaslased võitsid sise-MMilt kokku 3 individuaalset kuldmedalit, millega oldi kullaarvestuses Eesti klubidest 3. kohal (Sagittarius 6 ja Türi Vibukool 4 kulda). Meie klubikaaslastest  naasid kirkaima medaliga Mart Muhel (VMFSR), Ene Künnap (VFBHR) ja Oskar Filip Tammik (CMLB). Seejuures parandas Mart kaks korda oma 20Y rekordit. Lisaks kuulusid Olav Tammik ja Marek Peedumäe (mõlemad lasid välja isiklikud rekordid flindis) võidukasse Eesti pikkvibu meeskonda ja said samuti kaela kuldmedalid.

Kuigi rohkem medaleid TVK vibukütid ei võitnud, jõuti kohati medalivõidule väga lähedale ning saavutati mitmeid 4. ja 5. kohti. Nii tuli Monika Wesselsil peale tihedat kolmepäevast võistlust lasta 3. koha võitja väljaselgitamiseks naiste pikkvibus duelli Läti esindaja Mairita Pavlovaga, mis otsustas medali siiski meie lõunanaabri kasuks. 5. kohale tuli samas vibuklassis Ege Jaanso. CFLB klassis saavutas 4. koha Karoliina

Valge ja 5. koha Carmel London. Seejuures lasid nii Karoliina kui Carmel välja punktisummad, mis ületasid kehtiva maailmarekordi (!). CMLB klassis tuli 4. kohale Albert Ansip, kes lasi flindis välja isikliku rekordi. CMBBR klassis tuli 5. kohale Marvin Viira. Positiivsest küljest võib ära märkida ka Indrek Sanderi isikliku rekordi uuendamise 20Y.

Pärnus toimunud võistlusega sai läbi 2014-2015.a sisehooaeg ja on väga tore, et meie klubikaaslased olid Pärnus edukad!

Võistluse tulemused võib leida siit:
http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2015/Muud/WIAC2015.pdf