2016.a. hooaja avavõistlus peetud!

2016.a hooaeg avati Klubide Karika I etapiga Kiilis 23. jaanuaril toimus uue hooaja avavõistlus – IFAA 20 y – Kiili spordihallis Harjumaal. Tegemist oli väga meeldiva võistluskohaga: saal oli uus ja hea valgustusega ning töötas ka puhvet. Osalejaid registreerus lausa 134 ning võistlus lasti kahes vahetuses. Kõigepealt lasi esimene vahetus 30 noolt, siis teine vahetus ning siis jälle esimene ja teine. Kiitus organiseerijatele – Kajamaa Küttidele – võistluse ladusa organiseerimise eest! Meie olime võistlusel esindatud 17 vibulaskjaga, neist 10 täiskasvanut ja 7 noort. Kuigi meid ei osalenud väga palju, oli võistlus meie klubile edukas. Kogusime 69 kohapunkti ja saavutasime kokkuvõttes 3. koha Sagittariuse (39 laskjat ja 100p) ning Kajamaa (35 laskjat ja 92 p) järel. Iga osalenu kohta kogusime kohapunkte päris tublilt!Kõige võimsama esitusega said maha meie pikkvibu mehed. Kuldar saavutas oma esimese Klubide Karika etapivõidu, Marek tuli teiseks ning Andres tuli kolmandaks, tõustes Klubide Karika etapil esimest korda poodiumile. Meie pikkvibu mehi oli austasustamisel ikka väga tore vaadata! Seejuures saavutas Rainer pikkvibus veel 4. ja Priit 7. koha. Esikohad tõid Kiilist ära ka Marvin (CMBBR) ja Johan (JMLB). Teise koha saavutas CFLB klassis Karoliina ning kolmandaid kohti oli lausa neli: Ege AFLB, Tõnis AMBHR, Neeme VMLB ja Carmel CFLB klassis. Punktitoojaid oli TVK-l rohkemgi. Sten-Martin, Albert ja Aleksander tõid punkte CMLB, Tiina AFLB ja Erik AMBHR klassis.

Võistlusel ringi vaadates torkas silma, et klubid olid kohale toonud väga palju noori vibulaskjaid. Ulvar oli Türilt toonud kohale lausa kõik väikesed vibukütid. See on tegelikult päris hea mõte, sest päris väikestele vibulaskjatele Eesti kuigi palju võistlusi ei korraldata ning noored olümpiavibu laskjad tahavad samuti võistelda ja saada kogemusi. Seepärast võiks ka Tartu Valla Spordikool mõelda Eesti Maastikuvibu Liidu sisevõistluste kasutamise üle noortele kogemuste andmiseks ja vahelduse toomiseks treeningutesse. Meil oleks ainult hea meel näha noori vibulaskjaid toimetamas TVK sinistes särkides!

Kokkuvõtteks võib öelda, et oleme teinud hea avavõistluse ja pikkvibus on meil jätkuvalt arvukas ja tugev seltskond välja panna, kusjuures eriti hea meel on Kuldari ja Andrese edu üle! AMBHR klassis olid Kiilis väljas Tõnis ja Erik ning harjutamas on nähtud Meelist. Kui kõik hästi läheb, siis saame BHRs varsti välja panna kolm meest ning naiste pikkvibus on meil kevade poole – kui Monikal kõige noorema vibulaskja hooldamise kõrvalt aega tekib – samuti kolm laskjat välja panna. Samuti on kuulda olnud, et Mart kavatseb tõsiselt vibu lasta ning ettepoole vaadates tundub, et võistlused võivad aga tulla!

Kiili võistluse tulemusi võib näha siin:
http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2016/KK2016/KK01_2016.pdf