Väike kokkuvõte TVK tegudest Klubide Karikal 2016

Aasta hakkab lõpule jõudma ja on aega teha kokkuvõtteid meie laskmistest ja mööduvast aastast. Alustada võib Klubide Karikast. Möödunud postitusest on möödas ligi pool aastat ning kästilemist vajavad kolm etappi, mis toimusid septembris-oktoobris.

 

17.09.2016 toimus KK 6. etapp Kullamaal, kus lasti IFAA maastikuring.

TVK oli sel korral esindatud 5 laskjaga, kuid meil läks see etapp väga edukalt. Kamba peale lasime me välja 24 kohapunkti , kusjuures Marek (AMLB) ja Carmel (CFLB) saavutasid oma vibluklassides esikohad ja lasid välja vastavalt iskliku ja Eesti rekordi. Kolmandad kohad saavutasid Kuldar (AMLB) ja Erik (AMBHR).  TVK tuli kokkuvõttes neljandaks, kaotades kolmandaks tulnud Sagittariusele 1, teiseks tulnud Lääne Vibulaskjatele 15 ja võinud Kajamaa Küttidele 25 punktga.

 

01.10.2016 toimus KK 7. etapp Potimetsal, kus võistlusdistsipliiniks oli IFAA 3D 2 noole ring.

Tegemist oli sisuliselt TVK koduvõistlusega, kus me olime hästi esindatud. Meilt oli väljas 16 vibulaskjat, kes võitsid kokkuvõttes 54 kohapunkti ning sisuliselt tagasid TVK-le KK kokkuvõttes 2. koha.  Mägilased olid üles pannud hea raja ja ilm oli aastaaja kohta väga leebe. TVK medalisaak oli võimas:

  1. esikohta (Tõnis (AMBHR), Marek (AMLB), Carmel (CFLB), Marvin (CMBBR), Rasmus (CMFSR), Caspar (CMLB) ja Neeme (VMLB)).

Kolm 2. kohta (Meelis (AMBHR), Rainer (AMLB), Karoliina (CFLB)) .

Neli 3. kohta (Tiina (AFLB), Kuldar (AMLB), Ülle (VMLB), Erik (AMBHR)).

Lisaks lasi Rasmus välja Eesti rekordi ning Marek, Karoliina ja Caspar isiklikud rekordid. Tore on märkida, et esimest korda lasi meiega kaasa uus klubiliige Egne, kelle vibuklassiks on AFBHR.

 

23.10.2016 toimus KK 8. etapp Kajamaal, kus lasti IFAA jahiring.

Meilt oli väljas 10 vibulaskjat, kes võitsid klubile kokku 45 kohapunkti.  Suuri tegusid tegi KK 8. etapil Tõnis, kes saavutas etapivõiduga ka kokkuvõttes esimese koha AMBHR vibuklassis. Mehetegu, Tõnis!

Esikohad (kokku 4) tõid meile veel Kuldar AMLB, Carmel CFLB ja Marvin CMBBR klassis. Teise koha lasi välja Rainer AMLB ning kolmanda koha Marek AMLB ja Karoliina CFLB klassis. Oma isklikku rekordit uuendas taas Caspar.

 

Kokkuvõtteks

Klubide Karika paremusjärjestus kujunes 2016 samasuguseks nagu 2015.a: 1. Kajamaa Kütid, 2. Tartu Vibuklubi ja 3. Sagittarius.  2014 olime me Kajamaa ja Sagittariuse järel kolmandal kohal.

Meie laskjatest tulid kokkuvõttes (osalesid vähemalt 5 etapil) esimese kolme sekka  7 vibulaskjat (2015 samuti 7, 2014 – 2 vibulaskjat) ning tulemused läksid arvesse veel 6 vibulaskjal (2015 ja 2014 – 5 vibulaskjal).

Samas muutus tunduvalt kokkuvõttes saadud esi-, teiste ja kolmandate kohtade arv. Sel aasta olid meie klubikaaslased parimad 4 vibuklassis (Tõnis (AMBHR), Marek (AMLB), Carmel (CFLB) ja Marvin (CMBBR)). 2. koha võitsid kokkuvõttes Kuldar AMLB ja Karoliina CFLB vibuklassis ning Rainer võitis kolmanda koha AMLB vibuklassis. Võrdluseks: 2015 võitsid meie klubikaaslased kokkuvõttes 1 esi-, 3 teist ja 3 kolmandat kohta; 2014 1 esi- ja 1 teise koha.

KK etappidel osales 2016.a 30, 2015 – 33 ja 2014 – 30 TVK vibulaskjat. 2014.a osalesime me KK etapil keskmiselt 10 laskjaga, kes võitsid keskmiselt 31 kohapunkti, 2015.a keskmiselt 15 laskjaga, kes tõid klubile keskmiselt 52 kohapunkti ja 2016.a keskmiselt 15 laskjaga, kes tõid klubile keskmiselt 55 kohapunkti.

Eeltoodud kuiv statistika näitab, et sisuliselt sama arvu KK etappidel osalenud vibulaskjate arvu juures oleme me viimase kahe aasta jooksul saanud kokkuvõttes rohkem individuaalseid esikohti ning iga laskja kohta on saadud järjest rohkem kohapunkte. See on tore tulemus, mis näitab, et tehtud töö ja pingutused on vilja kandnud.

Samas tahaks – nagu ka eelmisel aastal – rõhutada just seda, et meil on välja kujunenud tore ja entusiastlik seltskond, kes käib koos võistlustel ja teeb seda hea tuju ja hakkamisega! Samuti on väga tore märkida, et Tartust on KK etappidel jätkuvalt olnud väljas 30 erinevat vibulaskjat, mis näitab, et meil on aktiivseid liikmeid rohkem kui need „keskmised“ 15, kes toovad meile KK etappidelt järjest rohkem punkte!  🙂

Lõpetuseks võib öelda – tubli töö, klubikaaslased! Nii enda soorituste kui ka noorte vibulaskjate innustamisel ja kaasamise seisukohast!

Toredaid jõulupühi kõigile!