20.01.2018 toimus Klubide Karika 1. etapp Tallinnas ning 27.01.2018 toimus 2. etapp Lihulas

Niisiis, 2018.a Klubide Karikas sai avapaugu ning nädalase vahega toimusid ära selle aasta karikasarja siseetapid.

Esimene võistlus toimus Tallinnas, kus lasti IFAA 20y. See võistlus läheb ajaloo annaalidesse kui võistlus, kus Kajamaa Kütid ja Sagittarius olid väljas vastavalt 45 ja 41 vibulaskjaga, mis peaks allakirjutanu teada olema esimene kord, kus kaks vibuklubi on KK etapil korraga esindatud rohkem kui 40 võistlejaga. Varasemate võistlusprotokollide kohaselt on KK etapil olnud väljas 40 või enama vibulaskjaga Sagittarius (2014 KK 2. etapp ja 2016.a KK 2. etapp).

Suur osavõtjate arv ja küllaltki väike kasutada olnud saal tähendasid seda, et registreerumiseks anti täiendav võimalus ning lasta tuli päris mitmes vahetuses. 10 meie klubikaaslast (Tiina, Meelis, Rainer, Evo, Kuldar, Marek, Ege, Maarika, Piret ja Inna) asusid soojenduslaske tegema laupäeva hommikul kell 9.00 ja enamus neist pidi väga vara ärkama, et jõuda õigeks ajaks Tallinna. Allakirjutanu väga sügav lugupidamine sellise sihikindluse ja saavutatud tulemuste eest! Läks laskmine seekord paremini või halvemini – eks asjaoludel ole alati oma sõna öelda – aga see, et te kohale läksite ja oma parima andsite, on igal juhul väga tubli tegu!

TVK oli KK1 esindatud 17 vibulaskjaga, kes võitsid 53 kohapunkti ja kokkuvõttes kolmanda koha. Esimene oli Kajamaa 145 punkti ja teine Sagittarius 107 punktiga.

Meie laskjad võitsid 4 esikohta: Egne AFBHR, Rita-Anette AFBU, Piret AFTR ja Marvin JMBHR vibuklassis. Teise koha saavutasid 4 TVK vibulaskjat: Tõnis AMBHR, Kuldar AMLB, Karoliina JFLB ja Ülle VFLB vibuklassis. Kolmanda koha võitsid 3 meie klubikaaslast: Johanna AFFSR ja Marek AMLB vibuklassis.

Piret, Maarika ja Inna lasid välja oma 20y isiklikud rekordid ning esile tahaks tõsta meie uute klubikaaslaste panust TVK tulemusse: Piret, Johanna, Maarika, Inna olid kõik väga tublid ja andsid toreda panuse TVK tulemusse!

 

Klubide Karika 2. etapp lasti 27.01.2018 Lihulas, kus distsipliiniks oli IFAA flint. See võistlus oli esimesest etapist osavõtjate arvu poolest väga erinev ning TVK saavutas 9 osaleja 24  kohapunktiga kokkuvõttes kolmanda koha. Esikoha saavutasid Kajamaa Kütid 44 kohapunktiga (17 vibulaskjat) ja teiseks tuli Sagittarius 30 kohapunktiga (19 osavõtjat).

Esikohad võitsid 3 TVK vibulaskjat: Rita-Anette AFBU, Piret AFTR ja Kuldar AMLB vibuklassis. Hõbemedalid tuli Tartusse 2: Johanna AFFSR ja Ülle VFLB vibuklassis. 3. koha saavutas Marek AMLB vibuklassis.

TVK vibulaskjad lasid välja 1 Eesti ja 1 iskliku rekordi. Piret lasi välja uue Eesti rekordi AFTR vibuklassis ja Rita-Anette parandas oma rekordit AFBU vibuklassis.

Tubli töö ja hästi lastud, lugupeetud klubikaaslased!

 

Peale KK 1. ja 2. etappi juhib sarja Kajamaa Kütid 197 kohapunktiga, teisel kohal on Sagittarius 137 ja kolmandal kohal TVK 77 kohapunktiga. See seis on saanud päris harjumuspäraseks varasematest aastatest. 2017.a oli seis peale siseetappe:  Kajamaa 203, Sagittarius 158 ja TVK 129 kohapunkti ning 2016.a: Kajamaa 212, Sagittarius 207 ja TVK 144 kohapunkti.

Nagu ütlevad klassikud multifilmides: „Seilasime, teame!“ 🙂

 

Sisehooaeg pole aga sellega veel lõppenud ning tulemas on veel Balti sisemeistrivõistlused, IFAA Euroopa sisemeistrivõistlused ning nii Eesti Maastikuvibu Liidu kui ka Eesti Vibuliidu sisemeistrivõistlused. Laskmist jätkub ja ennast saab veel mitut puhku proovile panna!

 

Edu ja nool mättasse! 🙂