14.04.2018 toimus Klubide Karika 3. etapp Potimetsal ning 05.05.2018 Klubide Karika 4. etapp Räbis

Nagu eelmise kirjatüki lõpus öeldud sai, läks Tartu Vibuklubi õues toimuvatele Klubide Karika etppidele vastu, olles üldarvestuses kolmandal kohal ja kaotades Kajamaale 126 ning Sagittariusele 60 punktiga. Meie jaoks olid tulemas kaks koduetappi, kus mõlemal kavas IFAA 3D standardring (2 noole ring). Seega oli meil võimalus muuta Klubide Karika üldseisu ja ette rutates võib öelda, et see sai ka ära tehtud!

Esimene KK koduetappidest toimus Potimetsal ja ilm oli, hoolimata aprilli keskpaigast, vibulaskjatele igati soodus. TVK oli esindatud 21 vibulaskjaga, kes võitsid 66 kohapunkti ja KK3 võidu. Teiseks tuli Kajamaa (16 osalejat ja 46 kohapunkti) ning kolmandaks Pärnumaa Vibujaht (12 osalejat ja 22 kohapunkti).

Tartu vibulaskjad saavutasid Potimetsal 7 esi-, 4 teist ja 2 kolmandat kohta. Esikohale tulid: Egne AFBHR, Piret AFTR, Tõnis AMBHR, Jaco AMLB, Karoliina JFLB, Marvin JMBHR ja Maarja CFLB vibuklassis. Teise koha saavutasid: Meelis AMBHR, Margus AMBU, Triinu JFLB ja Neeme VMLB vibuklassis. Kolmanda koha võitsid: Kuldar AMLB ja Ülle VFLB vibuklassis.

Tartlased uuendasid ühe Eesti rekordi (Egne) ning 9 isiklikku rekordit (Inna, Piret, Jaco, Evo, Priit, Maarja, Karoliina, Triinu ja Marvin).

Tulemusi vaadates on tore märkida noorte vibulaskjate panust TVK tulemustesse ja näha, kuidas nad uuendasid oma isiklikke tippmarke. Hästi lastud Maarja, Karoliina, Triinu ja Marvin! Tänud ka neile, kes noori vibulaskjaid abistanud ja suunanud!

Peale Potimetsa KK etappi oli üldseis selline, et juhtis jätkuvalt Kajamaa 250, teine oli Sagittarius 149 ja TVK kolmas 142 kohapunktiga. Seega oli seis peale KK3 selline, et Räbis võis loota TVK tõusu KK üldjärjestuses 2. kohale.

 

Räbis olid Priit ja Rein raja tavakohaselt hästi ettevalmistanud ja sissejuhatavas sõnavõtus teatas Priit, et ega kaugustega väga palju nuputada vaja ei ole, sest loomad pandi tavakohaselt 20, 30, 40 ja 50 y kaugusele. Sellegipoolest oli peale võistlust siit-sealt kuulda, et loomi ette öeldud kaugustel millegipärast väga lihtne tabada ei olnud ja nuputada oli ikkagi vaja.

TVK oli Räbis välja 23 vibulaskjaga, kes võitsid kokku 66 kohapunkti ja tõid TVK-le taas KK etapivõidu. Teiseks tuli Kajamaa (17 vibulaskjat ja 37 kohapunkti) ning kolmandaks Lääne Vibulaskjad (9 vibulaskjat ja 22 kohapunkti).

Tartlased võitsid seekord lausa 10 esikohta: Egne AFBHR, Rita-Anette AFBU, Piret AFTR, Tõnis AMBHR, Margus AMBU, Aivar AMFU, Kuldar AMLB, Karoliina JFLB, Marvin JMBHR ja Neeme VMBHR vibuklassis. Lisaks tuli ka 4 teist kohta – Monika AFLB, Jaco AMLB, Triinu JFLB ja Maarja CFLB vibuklassis – ning 2 kolmandat kohta: Meelis AMBHR ja Marek AMLB vibuklassis.

Seekord uuendati samuti üks Eesti rekord, mida tegi taas Egne ning 3 isiklikku rekordit, millega said hakkama Aivar, Maarja ja Neeme. Seega uuendas Egne IFAA 3D standardringi Eesti rekordit kaks korda järjest!

 

KK üldjärjestuses jätkab esikohal Kajamaa 287 punktiga, teiseks tõusis TVK 208 punktiga ja kolmas on Sagittarius 161 punktiga. Selline seis on meie jaoks juba üsna harjumuspärane: 2017.a juhtis peale KK4 Kajamaa 311, teine oli TVK 243 ning kolmas Sagittarius 193 punktiga. 2016 olid punktid vastavalt 312-254-236.

 

Väga tubli töö, lugupeetud klubikaaslased!

 

Järgmine jõuproov ehk KK5 ootab meid ees Kajamaal, kus 26.05.2018 lastakse IFAA maastikuring ning võib oodata, et Kajamaa tuleb oma koduetapil välja täies hiilguses. Seepärast ei tohi me, nagu hämaral nõukaajal öeldi, kätt pulsilt võtta ja lasta saavutatud edusammudel meie päid pööritada!

 

Ikka nool mättasse ja vibuplatsile-rajale ilusat ilma nautima!