02-10.08.2019 toimusid Doorwerthis (Holland) Euroopa meistrivõistlused maastikulaskmises (EFAC 2019)

Estonian Open oli heaks eelprooviks vähem kui kahe nädala pärast alanud Euroopa meistrivõistlustele maastikuvibu laskmises, kus aga tingimused olid Eesti omadest vägagi erinevad. Nimelt, viis päeva toimunud võistluse käigus tuli lasta ka täiesti lagedal maastikul, kus puhus tuul, mis kõigutas ka suuri ja raskeid mehi ning viimasel võistluspäeval sadas paduvihma.

Sellegipoolest esinesid meie klubikaaslased väga tublilt ning suurendasid taaskord Tartu Vibuklubi rahvusvahelistelt võistlustelt võidetud medalite kollektsiooni.

TVK vibulaskjad võitsid 3 individuaalmedalit: Meelis AMBHR ja Marek AMLB vibuklassis võitsid hõbemedalid ning Monika võitis AFLB vibuklassis pronksmedali.

Õnnitlused medalivõitjatele – olete tõesti väga tublid!

Lisaks saavutasid Rita-Anette AFBU, Egne AFLB ja Kuldar AMLB vibuklassis hea 4. koha. Kuigi medalit ei tulnud, pole ju paha olla oma vibuklassis Euroopa neljas vibulaskja! Samuti lasid tublilt Jaco ja Priit, kes saavutasid AMLB vibuklassis vastavalt 7. ja 8. koha.

Kirkaimat värvi medaleid võitsid TVK vibulaskjad aga võistkondlikus arvestuses:

1) Meelis, Aare Lauren (Lääne Vibulaskjad) ja Jaan Rösler (Vana Võidu Vibuklubi) tulid esimeseks jahivibu võistkondade seas.

2) Marek, Kuldar ja Urmas Kontus (Kajamaa Kütid) tulid esimeseks pikkvibu võistkondade seas.

Lisaks saavutasid Monika, Ülle Kell ja Inge Sirkel-Suviste (mõlemad vibuklubist Kajamaa Kütid) pikkvibu võistkondade arvestuses 3. ning Egne, Jaco ja Priit 4. koha.

Suurepärane töö, lugupeetud klubikaaslased!

Tegelikult peab siinkohal kindlasti ära mainima ka Eesti maastikuvibu laskjate üldiselt väga tugeva taseme. Nimelt, kui Estonian Openil oli naiste pikkvibus paremusjärjestus Ülle, Monika, Inge, siis Hollandis oli see Inge, Ülle, Monika. Jahivibudes võitis Meelis Estonian Openil Aare ees, kuid Hollandis oli Aare taas tugevam. Meeste pikkvibus võidutses Estonian Openil Marek Kuldari ja Urmase ees, Hollandis aga võitis tšehh Tomaš Hanuš Mareki, Urmase ja Kuldari ees.

Tore mõelda, et meie väikeses riigis nii hästi maastikuvibu lasta osatakse!