Vibulaskmine Supilinna Festivalil 25.04.2015

Laupäeval toimus Supilinna päevade Festival, mille raames TVK korraldas vibulaskmise. Meie poolt olid väljas Meelis, Neeme, Jaco, Monika, Indrek, Tiina, Erik ja abiks käis Jaan.

Üritus toimus Emajõe-äärsel platsil, mille ühte serva panime me ühiste jõududega üles oma laagri. Ettevalmistused olid põhjalikud: piirasime ala lintidega, panime üles noolevõrgud ning siis ehitasime vibulaskmise ala, mis koosnes loomamärkidega mattidest, 3D loomast, liikuvatest, purunevatest jm märkidest. Huvilised said võimaluse lasta nii lihtsalt märki kui proovida oma kätt Jaco välja mõeldud raja läbimisel aja peale.

Raja video saab näha Facebookis https://www.facebook.com/jaco.wessels.758/videos/10206333340713032/.

DSC04033Autasudeks oli tort, medalid, diplomid, Regio atlas ja kaart ning Meelise tehtud väga vahva puust 3D pusle.

Esialgu ei olnud meil eriti ettekujutust kui palju huvilisi tuleb, kuid ajavahemikus 13.00-18.00 käis meie juurest läbi üle 100 inimese. Meelis tegi TVK embleemi kõrval tõhusat müügimehetööd, 3-4 inimest juhendas laskmist ning ülejäänud panid kirja laskjate nimesid, pidasid arvet, taastasid rada, puhusid õhupalle jm.

Kohati tekkis lausa saba, ehkki meil pause ega viivitusi vibulaskmises tegelikult ei olnudki (keegi lasi kogu aeg). Töö käis ladusalt ja kiiresti. Vibuhuviliste vanus kõikus vahemikus 3-65 aastat ning samuti varieerusid huviliste oskused. Oli neid, kes lasid suurepäraselt ja oli ka väikesi vibuhuvilisi, kellele meil ei olnud kohe anda piisavalt pehmeid vibusid. Siinkohal tänud Priidule, kes pani meile kaasa ka väga väikestele kätele mõeldud kaitsed ja kindad!

Päris paljud osalejad tundsid huvi, kus ja millal TVK laskmas käib ja kas ka sinna saab tulla kätt proovima. Jagasime siis Spordikooli ja Vibuklubi kontakte ning on kohe tõsiselt huvitav, kas keegi ka ühendust võtab!

Ürituse lõpuks olime me kõik päris väsinud, kuid on väga tore, et huvi vibulaskmise vastu oli nii suur. Saime mitmeid mõtteid selles suhtes, kuidas asju edaspidi paremini teha. TVK oli üle mõne aja tublilt esindatud nii suurel rahvaüritusel, meie embleem ja kontaktid rahvale selgelt näha ning tagasisidena kuulsime, et nii lahedat vibulaskmist pole tükk aega kuskil näha olnud! Ka festivali korraldaja paistis olevat meie panusega rahul ning mida muud oskakski tahta!