08-10.06.2018 toimusid Eesti vibujahi meistrivõistlused Kõrvemaal ja 18-22.06.2018 Euroopa meistrivõistlused vibujahis Oberwiesenthalis

Eelmise kirjatüki kirjutamisest möödunud aja jooksul on TVK vibulaskjate tegemised keskendunud eelkõige vibujahile. Kõigepealt toimus 06.06.2018 väike klubisisene treeningvõistlus Lootvinal peale mida mindi Kõrvemaale võistlema Eesti ja seejärel Oberwiesenthali Saksamaal IFAA Euroopa meistrivõistlustele vibujahis. Võib kohe ära öelda, et meie klubikaaslased tegid taas vägevaid tegusid!

Kõrvemaal võitsid meie klubikaaslased kokku 10 medalit (!), millest 8 olid kullakarva ja 2 hõbedased. Esikohaga naasesid: Egne (AFBHR), Rita-Anette (AFBU), Monika (AFLB), Tõnis (AMBHR), Margus (AMBU), Aivar (AMFU), Marek (AMLB) ja Marvin (JMBHR vibuklassis). Hõbemedalid võitsid Meelis (AMBHR) ja Jaco (AMLB vibuklassis).

Egne ja Rita-Anette uuendasid kumbki kaht Eesti rekordit (vastavalt 3- ja 2-noole ringis ning 2-noole ja 1-noole ringis).

Lisaks mainitud 4 Eesti rekordi uuendamisele, parandasid meie klubikaaslased ka 16 isiklikku rekordit (!). Aivar ja Priit uuendasid oma isiklikke rekordeid kõigis kolmes ringis. Monika, Marek, Jaco ja Marvin parandasid igaüks kaht isiklikku rekordit ning Tõnis ja Meelis uuendasid kumbki üht isiklikku rekordit. Seega lasid meie kaasvõitlejad hästi ja see näitas, et eeltöö Eesti meistrivõistlusteks ja ka lähenevateks vibujahi Euroopa meistrivõistlusteks on läinud hästi.

Euroopa meistrivõistlustel vibujahis Oberwiesenthalis läkski TVK vibulaskjatel hästi. Rita-Anette ja Monika võitsid (vastavalt AFBU ja AFLB vibuklassis) pronksmedalid. Õnnitlused meilt kõigilt suurepäraste tulemuste puhul! Olete väga tublid ja pidasite võistluspingele hästi vastu!

Rita-Anettele oli Oberwiesenthalis võidetud pronks kolmandaks suurvõistluste medaliks (MM hõbeda ja EM hõbeda kõrval) ning Monikale viiendaks suurvõistluste medaliks (MM hõbeda ja pronksi ning EM hõbeda ja pronksi kõrval).

Veelkord, palju õnne!

Võistlusprotokollidesse vaadates on näha, et seni on tartlastel läinud  suurvõistlustel väga hästi. Esimese medali tõi Tartusse IFAA maastikuvibu Euroopa meistrivõistlustelt Tauri Salutamm juba 2003.a (pronksmedal juunioride pikkvibu klassis). Pärast seda on olnud vaid kaks aastat (2004 ja 2010) kui IFAA suurvõistlustelt ei toodud Tartusse ühtki medalit. Enne Oberwiesenthali oli TVK vibulaskjate arvele kogunenud 18 kuld-, 15 hõbe- ja 19 pronksmedalit IFAA EM-võistlustelt ning nüüd on TVK arvel juba 21 EM pronksi!

Tubli töö ja neid tulemusi vaadates on päris hea tunne, et meil nii vägevad tulemused ette näidata!

Samal teemal Postimees 28.06.2018:
https://tartu.postimees.ee/4511038/tartlased-on-vinged-vibulaskjad-em-lt-taas-kaks-medalit