Tartu Vibuklubi järelhüüe Veiko Juurmale

24. augustil lahkus meie hulgast Eesti Maastikuvibu Liidu ja Tartu Vibuklubi üks asutajaid Veiko Juurma (52).

Öeldakse, et mida vanemaks inimene saab, seda kiiremini tundub aeg liikuvat. Võib-olla on selles ka mingi tõetera, sest alles see oli kui me tähistasime Tartu Vibuklubi 15. sünnipäeva ning kokku tulid nii klubi asutajad kui erinevatel aegadel TVK värve kandnud ja TVK eest vibu lasknud inimesed. Veiko oli siis koos meiega ja tal oli rääkida nii mõnigi lõbus ja lustakas lugu maastikuvibu laskmise algusaegadest Tartus ja ka Eestis. Neile, kes ei olnud nendest aegadest enne kuigi palju kuulnud, avanes terve maailm ning seda läbi muheda ja heasüdamliku huumori prisma.

Oskus nalja visata, välja käia visioone ja valmisolek asuda neid otsekohe teoks tegema iseloomustasid Veiko tegemisi vibumaailmas. Kuuldavasti hindas ta mõnesid võistlusi nii oluliseks, et ei pidanud paljuks ilmuda metsa täiesti kaubandusliku välimusega ülikonnas. Mägilaste klubi loomise ideed tuli hakata kohe ellu viima kella kaheksa-üheksa ajal õhtul…ja selliseid lugusid Veiko toimetustest jätkub. TVK vanemad olijad räägivad, et Veikoga koos olles toimus ühtelugu midagi lõbusat ning samas võeti kartmatult ette suuri asju, mis jäid kestma ja elavad oma elu edasi.

Meil, kes me praegu TVK ja EML all vibu laseme, on Veikot ja tema kaasvõitlejaid, kes maastikuvibu laskmise Eestis käivitasid, paljugi eest tänada. Kuid nagu elus juhtub, ei saa tänusõnu alati enam inimesele otse edasi öelda ja me saame vaid tema poolt alustatud üritust jätkata ning edasi viia. Loodetavasti jätkub ka meil Veiko oskust huumoriga raskusi ületada ja pealehakkamist ette võtta suuri asju.

Veiko Juurma ja Tartu Vibuklubi

Täname Sind, Veiko, kõige eest, mis Sa TVK ja maastikuvibu jaoks oled teinud!

Tartu Vibuklubi