02.03.2019 toimus Jõgeval Klubide Karika 2. etapp

Kevad läheneb ja 2019.a Klubide Karika võistlussari muudkui edeneb. Pisut rohkem kui nädal tagasi lasti Jõgeval KK 2. etapp, kus oli kavas IFAA flint. Enne kui võistluse tulemustest rääkida, tuleb kindlasti öelda tunnustavaid sõnu meie kaasvõitlejatele Jõgevalt, Vooremaa Vibuklubist, kelle eestvedajaks on Tiina Laurisson. Nimelt, KK etapp toimus Jõgeval üldse esimest korda ning see oli tõesti hästi organiseeritud! Saal oli mõnus ja avar ning kõik toimis nagu kellavärk. Samuti on vaja tänusõnu öelda kõigile, kes aitasid Vooremaa Vibulaskjatel võistlust organiseerida ja läbi viia: Järvamaa Aburite Klubi, Mart Tartu Vibuklubist jt. Imetore, et Klubide Karika geograafia laieneb ja aktiivseid vibulaskjaid tekib igas Eestimaa otsas!

Nüüda aga heade uudiste juurest rõõmsate uudiste juurde. 🙂

Jõgeval toimunud KK 2. etapp oli Tartu Vibuklubile igati edukas ja meie klubikaaslased tõid Jõgevalt ära etapivõidu! TVKd esindanud 19 vibulaskjat võitsid kokku 59 kohapunkti, mis tagas esikoha Kajamaa Küttide (17 vibulaskjat ja 54 kohapunkti) ning Sagittariuse ees (12 vibulaskjat ja 22 kohapunkti).

TVK vibulaskjad võitsid kokku 6 esi-, 4 teist ja 3 kolmandat kohta. Lisaks ületati 3 Eesti ja 3 isiklikku rekordit. Kuldset karva medali võitsid Jõgeval Tõnis AMBHR, Aivar AMFU, Kuldar AMLB, Karoliina JFLB, Rasmus JMFSR ja Mart VMFSR vibuklassis. Hõbemedalid kuulusid Johannale AFFSR, Marekile AMLB, Mattiasele AMTR ja Eliisele JFLB vibuklassis. Pronksmedalid võitsid Monika AFLB, Margus AMBU ja Evo AMLB vibuklassis.

Eesti rekordeid parandasid Tõnis ja Karoliina. Mattias küll ületas Eesti rekordit, kuid Mart Raudam Sagittariusest lasi veel paremini ja uus rekord läks tema nimele. Isiklikke rekordeid parandasid Inna, Aivar ja Evo.

Rõõmustav on näha, et TVK lasi tublilt nii naiste kui meeste pikkvibu. Naisvibulaskjate seas saavutasid Monika, Inna ja Merili kohad 3-5 ning meeste seas moodustasid Kuldar, Marek ja Evo esikolmiku. Evole kujunes Jõgeval toimunud KK etapp väga kordaläinud võistluseks ja tõsiseks eneseületuseks, sest lisaks isikliku rekordi uuendamisele flindis, võitis ta pronksmedali ümberlaskmises Kajamaa Küttide Urmas Kontuse vastu.   Pikkvibu on traditsiooniliselt olnud suurima osalejate arvuga vibuklass, kus kõrged kohad annavad häid kohapunkte. Inna ja Merili lasid hästi ja panustasid Monika kõrval, kes võitleb alati kõrgete kohtade pärast, TVK etapivõitu väga tublilt.

Väga hea töö, lugupeetud klubikaaslased! Tore on näha, et tahtmist on, nooled lendavad järjest täpsemini ja rekordid langevad!

Klubide Karikasarja üldseis peale 2. etappi on selline, et Kajamaa juhib 186 punktiga, Sagittarius on 152 punktiga teisel ja Tartu Vibuklubi 106 punktiga kolmandal kohal. Võrdluseks, 2018.a juhtis Kajamaa peale KK 2. etappi 197 punktiga, teisel kohal oli Sagittarius 137 ja kolmandal kohal Tartu Vibuklubi 77 punktiga.

Seega on seis hea ja jätkame võistlemist!