08.09.2019 toimus Kajamaal Klubide Karika 8. etapp

Pisut vähem kui kuu aega tagasi toimus Kajamaal selle aasta Klubide Karika võistlussarja 8. etapp, kus kavas oli IFAA maastikuring. Ilm oli suurema osa päevast hea – vahepeal küll tuli üks väike vihmasabin – ja kümnel osalenud Tartu Vibuklubi vibulaskjal läks hästi. Võideti 5 esi- ja 2 kolmandat kohta.

Esikohad võitsid: Rita-Anette AFBU, Johanna AFFSR, Erik AMBHR, Aivar AMFU ja Marek AMLB vibuklassis. Kolmandad kohad kuulusid Monikale AFLB ja Kuldarile AMLB vibuklassis.

Isiklikke rekordeid uuendasid Rita-Anette ja Aivar. Eraldi tuleb mainida Mareki võidutulemust 380 punkti. Nimelt lasi Marek sel aastal maastikuringis juba teist korda 380 punkti või rohkem (Klubide Karika 4. etapil lasi Marek 388 punkti), millega ta ületas aastast 2013 soomlasele Lehtinenile kuuluvat Euroopa rekordit (370 punkti) 10 punktiga.

See on supertulemus ja õnnitlused nii hea laskmise puhul!

Samas andsid oma panuse klubi üldtulemusse ka Jaco, Rainer ja Priit, kes suurendasid Mareki ja Kuldari kohapunktide arvu. Kokkuvõttes saavutas Tartu Vibuklubi 40 kohapunktiga teise koha. Võitis Kajamaa 79 kohapunktiga (32 vibulaskjat) ja kolmandaks tuli Sagittarius 24 kohapunktiga (14 vibulaskjat).

Klubide Karika võistlussarja üldseis peale 8. etappi on selline, et juhib Kajamaa 498 punktiga, järgnevad TVK 418 ja Sagittarius 307 punktiga. Möödunud aastal juhtis Kajamaa enne viimast etappi 462 punktiga, järgnesid TVK 372 ja Sagittarius 224 punktiga. Nagu näha, vahe Kajamaa ja TVK vahel on sel aastal 80 punkti ning möödunud aastal oli see 90 punkti.

Teisest küljest, möödunud aastal kaotas TVK Kajamaale peale siseteappe 120 punktiga, peale 8. etappi 90 punktiga ja peale viimast etappi 97 punktiga. Seega lasime me väljas kõige paremini.

Sel aastal kaotasime me peale siseetappe Kajamaale 80 punktiga ning oleme peale 8. etappi endiselt 80 punktiga maas. TVK ja Kajamaa on sel aastal lasknud väljas võrdselt ning selle, kas Liivimaa vibulaskjad lasevad õues kõige paremini, otsustab 12.10.2019 Vooremaal toimuv KK 9. etapp!

Registreerimine KK 9 toimub siin: http://www.vibuinfo.ee/tulemused/portaal/voistlused/KK9/registration.php See link on hetkel nähtav ainult Facebookis ning seda pole vibuinfo.ee või faae.ee lehtele välja pandud.

Samas registreerub rahvas juba hoolega ja kõik, kes arvavad, et Liivimaa vibulaskjad lasevad õues kõige paremini ja tunnevad, et Tartu Vaim on neis tugev, pangu end enne 10.09.2019 kirja nagu üks mees/naine/laps/juunior/veteran jne!!!

Vooremaa on meil ju peaaegu nagu koduetapp!

Nool mättasse, lugupeetud kaasvõitlejad, ja siis Vooremaale!