27-28. juunil toimus järjekorras juba viies Kullamaa Vibufestival

Seekordsel Vibufestivalil osales 110 vibulaskjat neljast riigist – Soomest, Eestist, Lätist ja Leedust. Nende seas oli ka 11 Tartu vibulaskjat – 9 täiskasvanut ja 2 laskjat poiste-tüdrukute klassis. Võistlus toimus kahel päeval. Esimesel päeval lasti WA 3D formaadis kvalifikatsiooniringid ning teisel päeval järgemööda väljalangemisring, veerandfinaal ning poolfinaalid ja finaalid.

Võistlus oli suurepäraselt korraldatud ning Lääne Vibulaskjad olid üles pannud huvitavad ja laskjate võimeid proovile panevad rajad. Kohati oli varjude-valguse mäng päris petlik ja nüüd, kus WA võistlustel ei pea enam 1-4. grupi märke kindlatele distantsidele paigutama, tuli päris hoolega nuputada kui kaugel üks või teine loom oli.

TVK laskjad alustasid võistlust hästi. Kvalifikatsiooniringide järel oli Erik meeste vaistuvibus 2., Monika naiste pikkvibus 5., Tiina 8., Karin 8. ja Ege 11. Meeste pikkvibus oli Marek 4., Jaco
6., Olav 8. ja Rainer 9. Oskar Filip oli poiste pikkvibus ja Anna Viktoria tüdrukute pikkvibus 1. Kuna lapsed teisel päeval ei võistelnud, siis võitsid Oskar Filip ja Anna Viktoria oma võistlusklassid.

Esimese võistluspäeva õhtul toimus väike tantsupidu, kus tunti end hästi ja mis lõppes alles peale keskööd.

Teise võistluspäeva atmosfäär oli juba pingelisem ja rajale mindi teadmisega, et iga lask maksab ja maksab seda enam, et iga märki sai lasta vaid ühe noolega. Väljalangemisringis (8 edasipääsejat igas vibuklassis) lasid naiste pikkvibus hästi Ege ja Tiina, kes said edasi. Erikul kuigi hästi ei läinud, kuid ka tema sai võitlust jätkata. Meeste pikkvibus lasi TVK kaardivägi võimsalt: Marek oli 2. OIav 3., Rainer 4. ja Jaco 5.

Peale mõningast pausi lasti veerandfinaalid (üks nool märgi kohta, 4 edasipääsejat). TVK laskjatest jätkasid Rainer, Jaco ja pisut paremini lasknud Erik. Järgnes lõunasöök ning siis algaski kõige pingelisem laskmine.

Poolfinaalid ja finaalid lasti Kullamäe Keskkooli staadionil, kus oli üles pandud 4 märki erinevatele kaugustele. Kui nendest ei piisanud paremuse selgitamiseks, siis oli üles pandud ka varumärk, millesse laskmine pidi võitja selgitama. Varikatuste all istusid oma võistluse juba lõpetanud laskjad ja elasid toimuvale kaasa. Platsil kommenteeris toimuvat Kadi Koort.

Esimesena astus võistlustulle Erik. Poolfinaalis tegi Erik äkitselt oma päeva parima laskmise – 33 punkti ja tasuks kindel edasipääs. Väga tõsine katsumus seisis aga ees Raineril ja Jacol, kes seisid silmitsi vastavalt Avo Toomla ja Armands Vilistersiga. TVK vaim oli hea, kaasaelamine tugev ning üksteisele anti nõu ja tuge! Tulemused olid TVK jaoks tõesti võimsad ning Rainer (30 p) ja Jaco (26 p) võitlesid end finaali! Seejuures alistas Jaco Armandsi alles lisamärgi laskmisel.

Finaalis lasi taas esimesena Erik. Tema vastaseks oli Lääne Vibulaskjate Aare Lauren, kes oli kõik varasemad ringid väga hästi lasknud. Seekord aga saatis edu TVK laskjat ja kindla peale välja läinud Erik (20 punkti) tõi TVK-le esimese esikoha. Raineri ja Jaco duelli võit läks Rainerile (23 p) ning TVK võis tähistada meeste pikkvibu 1. ja 2. teist kohta! Tegemist oli TVK jaoks tõesti suure saavutusega, sest teel võidu poole tuli võistelda väga tugevate vibulaskjatega ja mis kõige tähtsam – olla üle endast ja oma võistlusärevusest!
Võistluse tulemusi võib vaadata siit:

http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2015/Vibufestival/VF_Kvalifikatsioon_2015.pdf

http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2015/Vibufestival/VF_Valjalangemine_2015.pdf

http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2015/Vibufestival/VF_Veerandfinaal_2015.pdf

http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2015/Vibufestival/VF_Finaal_2015.pdf

Võistluse pilte võib vaadata siit:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.892265234145601.1073741834.727926363912823&type=3