11-12.07.2015 toimusid Tartus Hansapäevad

Tänavustel Hansapäevadel korraldas TVK seltskond tartlastele ja teistelegi huvilistele kahel päeval vibulaskmist. Võtsime arvesse Supilinna päevadel saadud kogemused ning seadsime endale eesmärgiks anda võimalikult paljudele huvilistele võimalus panna end proovile erinevatest märkidest koosneval rajal aja ja punktide peale laskmises.

TVK oli väljas päris suure seltskonnaga, kelle hulka kuulus Meelis, Monika, Jaco, Erik, Tiina, Priit, Ege, Riina ja Nora, Rainer, Evo ja Enar. Lisaks tuli appi (ja tegi seda tublilt!) Karin, kes on paar korda Neemega vibulaskmist proovinud ja Neeme. Me saime endale võetud ülesandega hästi hakkama! Oli super õhkkond ja meeldiv seltskond. Aitäh kõigile, kes panustasid TVK ühisesse ettevõtmisse!

TVK ettevõtmist toetas Rita-Anette keskaegsete kleitidega, Ago 3D loomadega, Priit lastevibude ja varustusega ning Tartu Valla Spordikool turvavõrkudega. Suured tänud kõigile abi eest!

Ilm meid eriti ei soosinud ning laupäeval tuli vihma tõttu teha kaks pausi ja pühapäeval üks. Huviliste indu see aga eriti mõjutanud ja kui vihmasabin järgi andis, oldi kohe jälle vibunööri pingutamas! Kahe päeva jooksul lasti meie rajal kokku üle 200 korra ning mõlema päeva parimad tulemused olid väga korralikud. Esimesel päeval saavutas Palle tulemuse -9 (raja läbimiseks kulunud aeg sekundites, millest lahutati tabatud märkide eest saadud punktid (maksimum 80 punkti)) ja teisel päeval Tamur -25. Mõlemad mehed said auhinnaks tordi ja kaela vibulaskjat kujutava medali!

Noorimad vibuhuvilised, kes Hansapäevadel nooli lennutasid, oli viieaastased, vanimad üle 70 aasta vanad. Huvi asja vastu oli isegi nii suur, et mõned laskjad käisid rajal päris mitu korda. Nii mõnigi vibu kätte võtnu arvas pärast, et meie vibulaskmine tegi Hansapäevad põnevamaks. TVK seisukohast teeb rõõmu, et mitmed vibulaskmist proovinud tundsid huvi laskmisvõimaluste vastu TVKs ja Tartu Valla Spordikoolis ning neist võivad edaspidi saada tõsised vibulaskmise harrastajad!