Vibujahi MM-lt Ungaris toodi Tartusse kolm pronksmedalit!

22-30. augustini toimusid Gödöllös, Ungaris, vibujahi maailmameistrivõistlused. Tegemist oli tõeliselt suure võistlusega, millest võttis osa 1634 vibulaskjat paljudest maadest. Tartlastest olid võistlustules Monika, Jaco, Karin, Anna Viktoria, Oskar Filip ja Olav.

Võistlejad lasid kaks korda IFAA kolme noole ringi, üks kord kahe noole ringi ja üks kord ühe noole ringi. Terve nädala kestnud võistluse sisse mahtus ka üks puhkepäev. Pronksmedalitega naasevad Ungarist Monika (naiste pikkvibu), Anna Viktoria (tütarlaste pikkvibu) ja Oskar Filip (juunioride pikkvibu).

Monika medalivõidu taga oli tõeline võitlus! Enne viimast päeva oli Monika 999 punktiga 9. kohal, kolmandast kohast lahutas teda 48 punkti ja tulemas oli ühe noole ring, mis ei ole seni olnud Monika tugevaim ala. Samas ei ole paremat kohta kui MM, et tõestada nii endale kui teistele, et kõik on võimalik kui ennast kokku võtta ja anda endast parim. Monika lasi välja päeva parima tulemuse 242 punkti, tõusis kolmandaks ja tagas Eesti pikkvibu naistele kolmikvõidu! Fantastiliselt lastud, Monika!

Ka Anna Viktoria medalivõit tuli peale tõsist vastasseisu konkurendiga Austriast. Kahel esimesel päeval oli Austria vibulaskja parem ja edestas Anna Viktoriat 6 punktiga. Kahe ja ühe noole ringi lasi aga paremini Anna ja võitis kokkuvõttes 40 punktiga. Väga tubli, Anna!

Oskar Filip lasi ühtlaselt ja edestas neljandaks tulnud Läti noormeest kindlalt. Samuti suurepärane saavutus!

Seega võitsid TVK vibulaskjad selle aasta välishooajal rahvusvahelistelt suurvõistlustel kokku 4 medalit! Palju õnne medalivõitjatele kõigi kaasvõitlejate poolt! On uhke tunne, et TVK vibulaskjad teevad suuri tegusid rahvusvahelisel tasemel!

Võistluse tulemusi võib vaadata siit: http://wbhc2015.org/index.php/en/results

Pildid on näha siin: http://wbhc2015.org/index.php/en/photos/wbhc2015. Pildid sellest, kuidas meie klubikaaslased tegid ajalugu: vali “awarding ceremony”, Anna Viktoria autasustamine piltidel nr 40 ja 41, Monika autasustamine piltidel nr 94 ja 95, Oskar Filip autasustamine pildil nr 70.