30.09.2017 toimus Klubide Karika 8. etapp Potimetsal, kus lasti IFAA 3D standardring

Selle aasta KK sarja 8. etapp toimus Potimetsal, kus lasti IFAA 2 noole ring. Paralleelselt Klubide Karika arvestusega peeti arvestust ka Liivimaa Karika sarjas, kus toimunud võistlus oli selle aasta viimaseks etapiks.

Kiitust peab jagama rajameistritele Aivarile ja Aksile, kes olid raja põhjalikult ümber korraldanud ja leidnud põnevaid kohti märkide ülespanemiseks. Võistlus oli samuti väga hästi korraldatud: sellele registreerus 98 ja osales 93 laskjat Eestist ning lisaks ka 11 vibulaskjat Lätist, kuid liikumine rajal oli üldiselt sujuv ja suuri ummikuid-ootamisi ei olnud.

Võistlus ise läheb ilmselt ajalikku kui üks suurem taplus Liivimaa ja Põhja-Eesti vibulaskjate vahel. Allakirjutanu kohmakad katsetused kroonika pidamisel ja selle käigus väljendatud arglik lootus, et TVK suudab Potimetsal vahet Kajamaaga vähendada, ilmselt innustasid kaasvõitlejaid Põhja-Eestist kohale tulema suure väega, et anda meile üks vägev ja meeldejääv lahing! 🙂

Kahel varasemal aastal oli Kajamaa esindatud hooaja lõpus toimuval Potimetsa etapil 12-13 vibukütiga, kuid nüüd tuli punktijahile lausa 30 Kajamaa vibulaskjat. Nende seas olid ka värske WA 3D MM-võistluste pronksmedaliomanik Steve ja MM-võistlustel seitsmendaks tulnud Inge!  TVK poolt veelkord õnnitlused neile ja ka MM-il 2. kohale tulnud Üllele väga toredate saavutuste puhul!

Meie panime välja 26 vibulaskjat, kuid pidime seekord ikkagi alla vanduma! Kajamaa võitis etapi 82 kohapunktiga, TVK oli 68 punktiga teine ning kolmandat kohta jagasid Lääne Vibulaskjad ja Virumaa Vibuklubi 18 kohapunktiga.  Enne viimast Klubide Karika etappi Kullamaal juhib Kajamaa 542 punktiga, TVK on 478 punktiga teine ja Sagittarius 275 punktiga kolmas. TVK jaoks on selline punktisumma kaheksa Klubide Karika etapi järel rekordiline – 2015. aastal oli meil 418 ja eelmisel aastal 440 kohapunkti. Oleme tublid olnud ja klubi eest hästi lasknud!

Nüüd aga meie klubikaaslaste saavutuste juurde. Potimetsal võitsid oma vibuklassis esikoha 8 meie kaasvõitlejat: Egne AFBHR, Jaas AMFSR, Kuldar AMLB, Marek AMTR, Carmel CFBBR, Marvin CMBBR, Karoliina JFLB ja Ene VFBHR vibuklassis. Teiseks tulid Tõnis AMBHR ja Rainer AMLB vibuklassis. Kolmanda koha võitsid Jaco AMLB, Caspar CMTR, Ülle VFLB ja Neeme AMLB vibuklassis. Kokku 14 medalikohta koduetapilt – pole paha!

Eesti rekordeid uuendasid Marek, Carmel ja Ene. Isiklikke rekordeid parandasid Tiina, Priit, Kuldar, Jaas ja Karoliina.

Siinkohal võikski KK 8 peatükile meie klubi kuulsusrikaste tegemiste kroonikas punkti panna, kuid seda on veel vara teha, sest suurt tänu tuleb kindlasti avaldada Emilyle, kes on aidanud leida tee vibu juurde ja õpetanud laskma Mattiase, Jaasi, Maarika ja Pireti. Jaas, Maarika ja Piret on astunud ka klubisse ning Jaas sai Potimetsal oma esimese Klubide Karika  võistluskogemuse ja tõi klubile esimese punkti! Ega’s midagi – tere tulemast klubisse, nool mättasse ja olgu vibulaskmine teile ikka mõnusaks harrastuseks!